İcloud Devre Dışı Bırakma

iPhone cihazınızı artık kullanmıyorsanız bu aygıtı iPhone'umu Bul'dan çıkarabilirsiniz. iPhone'u bu listeden çıkardığınızda, aygıt iPhone'umu Bul Aygıtları listesinden çıkarılır ve aygıtınızda iOS 8 veya sonraki bir sürümü yüklüyse Etkinleştirme Kilidi de kapatılır.

Cihazınızı hediye etmeden veya satmadan önce mutlaka içerik ve ayarlarınızı silin (Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil). İçeriğinizi sildiğinizde, iPhone'umu Bul ve Etkinleştirme Kilidi de kapanır.

Cihazınızda  Ayarlar > iCloud'a gittikten sonra Aygıtımı bul'u kapatın.

Not: Aygıtınızda iCloud'u tamamen kapatarak da aygıtınızı çıkarabilirsiniz. iCloud kapatıldığında aygıttaki tüm iCloud özellikleri kapatılır.

Aygıtta iPhone'umu Bul'u kapatamazsanız çevrimdışı olması için aygıtı kapatın ve iCloud.com 'da iPhone'umu Bul uygulamasından çıkarın.

Not: Ayrıca, iOS aygıtınızı önce silerek de çıkarabilirsiniz; size ait olmayan bir iOS aygıtını çıkarma ile ilgili aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir. Daha sonra iCloud veya iTunes yedeklemesinden aygıtınızı geri yükleyebilirsiniz.

 1. Çıkarmak istediğiniz aygıtı kapatın.

 2. iCloud.com'da iPhone'umu Bul'a gidin.

  iCloud.com'da iPhone'umu Bul uygulamasını görmüyorsanız hesabınızın yalnızca iCloud'un web'e özgü özelliklerine erişimi vardır. iPhone'umu Bul'a ve diğer iCloud özelliklerine erişebilmek için iOS aygıtınızda veya Mac'inizde iCloud'u ayarlayın.

 3. Tüm Aygıtlar'ı tıklayın, çevrimdışı aygıtı seçin ve Hesaptan kaldır'ı tıklayın.

 

 

 

 

Hesaptan kaldır'ı göremiyorsanız Tüm Aygıtlar'ı tekrar tıklayın ve aygıtın yanındaki Çıkar düğmesini tıklayın.

Aygıt tekrar çevrimiçi olursa iPhone'umu Bul uygulamasında yeniden görünür. Aygıtınız yeniden görünürse aygıtta iPhone'umu Bul'u kapatın (yukarıda verilen iPhone'umu Bul'u kapatarak aygıtı çıkarma talimatlarını izleyin) veya bu bir iOS aygıtıysa ve aygıt artık sizde değilse, aşağıdaki sahibi olmadığınız iOS aygıtını çıkarma talimatlarını izleyin.

Artık sahip olmadığınız bir iOS aygıtını veya Apple Watch'u kaldırma

Başkasına verdiğiniz veya sattığınız için artık sahip olmadığınız İphone'u kaldırmadan önce uzaktan silmeniz gerekir.

 1. iCloud.com'da iPhone'umu Bul'a gidin.

 2. iCloud.com'da iPhone'umu Bul uygulamasını görmüyorsanız hesabınızın yalnızca iCloud'un web'e özgü özelliklerine erişimi vardır. iPhone'umu Bul'a ve diğer iCloud özelliklerine erişebilmek için iOS aygıtınızda veya Mac'inizde iCloud'u ayarlayın.

 3. Tüm Aygıtlar'ı tıklayın ve aygıtı seçin.

 4. [Aygıtı] Sil'i tıkladıktan sonra, Apple Kimliği parolanızı veya aile üyenizin Apple Kimliği parolasını girin. Aygıt kayıp olmadığı için telefon numarası veya mesaj girmeyin.

  Aygıt çevrimdışı ise uzaktan silme işlemi aygıt çevrimiçi olduğunda başlar. Aygıt silindiğinde bir e-posta alırsınız.

  Aygıtı silerseniz, aygıtınızda Apple Pay için ayarlanmış olan kredi veya banka kartları, aygıt çevrimdışı olsa bile aygıtınızdan kaldırılır. Ayrıca, aygıtınızda Apple Pay devre dışı bırakılır. Daha fazla bilgi için iPhone veya iPod touch'ınızda Wallet'ı kullanma başlıklı Apple Destek makalesine bakın.

 5. Aygıt silindiğinde Hesaptan Kaldır'ı tıklayın.

  Tüm içeriğiniz silinir ve artık bir başkası aygıtı etkinleştirebilir.